.
Sterke punten
Nee.
Verbeterpunten of tips
Bij de bestelling wordt aangegeven dat als je niet thuis bent de levering bij de buren wordt gedaan.
Dat is niet de praktijk.
Vervolgens is het briefje dat je in de bus krijgt erg onduidelijk. Het is geoon de pakbon volgens mij, en er staat nergens dat geprobeerd is wat te leveren, en er staat ook niet wat je nu moet doen.
Ik ben maar gaan bellen, en heb een afspraak voor de volgende dag gedaan. Er kan geen tijdvak worden opgegeven, dus ik moest de hele dag thuis blijven. Bij deze afspraak heb ik ook mijn mobiele nummer opgegeven.
De volgende dag is er niemand geweest, en toen ik in de avond belde kreeg ik te horen dat de wagen pech had gehad. Ze hebben niet de moeite genomen om mij te bellen, omdat het "niet vaak voor komt dat een wagen pech heeft". (Ik geloofde niet zo dat de wagen echt pecht had).
Verbeterpunten:
1. Zorg dat de informatie klopt. Zet óf op de website dat als je niet thuis bent, een afspraak kan worden gemaakt voor een tweede leverpoging, óf zorg ervoor dat de transporteur het inderdaad bij de buren aanbiedt.
2. Zorg dat de transporteur een tijdvak kan geven wanneer geleverd wordt. Ik bestel vaker via internet, en tegenwoordig kan gewoon goed worden ingeschat wanneer ze langskomen.
3. Geef de optie dat de transporteur ongeveer een half uur voor aankomst even belt. Je hoeft dan niet per se thuis te blijven, maar je moet in de buurt blijven.
4. Zorg ervoor dat als onverhoopt niet geleverd kan worden de transporteur even belt. (beetje raar deze suggestie, je zou van een professionele transporteur dit standaard verwachten!)